Jadziem panie Zielonka

„No to jadziem panie Zielonka”  – tak zwykle mawiała moja podstawówkowa Pani od Biologii zaczynając nas przepytywać. Być może dlatego, że owa Pani była jednym z kilku najlepszych nauczycieli jakich w życiu miałem, to zdanie jakoś się do mnie przykleiło. Uznałem, że będzie dobrym zawołaniem na start bloga.

Pomysł na rozpoczęcie bloga troszkę został zainspirowany projektem Daj się poznać! 2016. Poczytawszy kilka postów (np. „Nie izoluj się”, „Jak prowadzić bloga programistycznego”, „The Ghost Who Codes: How Anonymity is Killing Your Programming Career„) stwierdziłem, że coś w tym jest, faktycznie jestem „ukrytym programistą”, a może kilka rzeczy z którymi się borykam byłoby wartych przekazania innym. To ostatnie było o tyle motywujące, że jestem konsumentem treści co najmniej kilku blogów okołoprogramistycznych. W pracy zawodowej mam taką zasadę, że ponieważ wiele z tego co teraz robię (badania polisomnograficzne) dowiedziałem się praktycznie za darmo to jeżeli jest to możliwe to dzielę się nią za darmo (co oczywiście nie znaczy, że jak ktoś organizuje kurs i chce mi zapłacić za wykłady to się jakoś szczególnie wzbraniam). Więc czemu nie spróbować również w tej dziedzinie?

Dodatkowo w fazie startu są 3 projekty open-source mojego pomysłu: jeden już się pojawił na git-hubie (o nim za jakiś czas) i wykonywany jest głównie w pracy (dotyczy przetwarzania sygnałów psg), drugi (wykonywany w czasie wolnym) również już jakiś czas siedzi na githubie (a raczej siedzą bo jest ich parę pod wspólnym kloszem) dotyczy śniegu i metereologii, trzeci, również tworzony w tzw. czasie wolnym dopiero (jesienią wystartuje), a powiązany będzie z moimi rzeczami zawodowymi. Pierwsze dwa projekty pisane są w Pythonie, ostatni będzie pisany w Javie (Java EE 7, JSF, JPA – w fazie projektu serwer Payara)

No to „jadziem”!

P.S. Od czasów podstawówki nigdy się nie zastanawiałem skąd się wzięło tytułowe hasło. Dopiero pisząc ten post zacząłem się zastanawiać – wujek Google od razu wyrzucił kilka linków do różnych wykonawców na youtube jak i kompozytora.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *